“Gulbenes apļos” skrien, soļo un nūjo 193 dalībnieki

Dace Anča

2021. gada 27. septembris 16:11

985

Sakarā ar Eiropas sporta nedēļu svētdien, 26.septembrī, jau sešpadsmito reizi risinājās tradicionālais tautas skrējiens „Gulbenes apļi 2021”, pulcējot 193 dalībniekus. Par skrējiena absolūto uzvarētāju 9 kilometru distancē kļuva Lauris Lapsa (SK “Tērauds”/Gulbene), savukārt starp dāmām ātrākais solis 6 kilometru distancē bija SK “Kalnieši” pārstāvei Dainai Stonkai.

Kā jau ierasts pirmie uz starta stājās soļotāji, lai spēkiem mērotos 3 kilometru distancē. Par uzvarētāju dāmu konkurencē kļuva Zoja Ribuša (Alūksnes BJSS). Vīriešiem pirmo vietu izcīnīja Raivis Bērziņš (Gulbene). Senioru konkurencē uzvarētāji tika noskaidroti pēc starptautiskās koeficientu sistēmas, aprēķinot pēc uzrādītā rezultāta un vecuma. Kungiem pirmajā vietā - Harijs Āboliņš (Gulbene), otrais - Raitis Lērme (Valmiera VK), trešajā vietā - Guntis Balodis (Druviena). Dāmu konkurencē uzvaras laurus plūca Zinaīda Rācenāja, otrajā vietā - Dace Saulīte (abas no Madonas), trešajā vietā - Vaira Grigorjeva (Valmiera VK).

Sacensību turpinājumā uz starta līnijas stājās paši mazākie dalībnieki, lai sacenstos 400 metru distancē. Šis skrējiens izvilināja vispatiesākās emocijas, smaidus un pat asaras. Šķiet, vislielākais pārbaudījums bija tieši bērnu vecākiem. 400 metru distanci šogad veica 19 septiņgadīgi un jaunāki zēni, kā arī 19 meitenes. Ātrākā no meitenēm bija Kate Birzniece (Stāmeriena), otrajā vietā - Aleksandra Aļipova (Tirzas pamatskola/BJSS), trešā - Lauma Glāzniece (SK “Lejasciems”/BJSS). Zēniem uzvarēja Mārtiņš Ribušs, aiz viņa - Matīss Pavlovs (abi no Alūksnes BJSS), trešais - Alberts Birznieks (Gulbenes novada BJSS). 400 metru distanci pieveica arī divi 2019.gadā dzimuši zēni: Kristaps Birznieks un Reinis Mezītis.

Pēc tam uz starta stājās S 10 un V 10 vecuma grupas 18 meitenes un 26 zēni, lai spēkiem mērotos 1 kilometra distancē. Labāko rezultātu uzrādīja Reinis Teters-Teterovskis, otrais – Patriks Ribušs, trešais - Lukass Baltiņš (visi no Alūksnes BJSS). Meiteņu konkurencē pārliecinoši uzvarēja Denīze Dreiškena (Gulbenes novada vidusskola), aiz viņas - Jasmīna Vinogradova (Gulbene), trešā - Katrīna Būda (Alūksnes BJSS).

Pulksten 13.00 tika dots starta šāviens 3, 6, 9 kilometru skrējienam un 3 kilometru nūjošanas entuziastiem.

3 kilometru distancē absolūti ātrākā bija S 14 vecuma grupas uzvarētāja Sintija Birzniece (Gulbenes novada BJSS), otro vietu ieguva Annika Ziņģe (Alūksnes BJSS), trešajā pozīcijā - Dārta Cipule (SK “Ašais”).

S 12 grupas meiteņu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Laura Kallase (Gulbene), otrajā vietā - Luīze Rajecka, trešā - Egija Mihailova (abas no SK “Ašais”). V 12 grupas konkurencē zēniem uzvarēja Ričards Balodis (Tirzas pamatskola/BJSS), aiz viņa - Rihards Tomsons un Rihards Pavlovs (abi no Alūksnes BJSS).

Dāmām S 50 grupas godalgoto trijnieku noteica pēc starptautiskās koeficientu sistēmas. Uzvarēja Zinaīda Rācenāja, otrajā vietā - Ruta Kozlovska (abas no Madonas), trešajā vietā - Tatjana Smirnova (Gulbene).

Arī V 60 grupas dalībniekiem rezultāta noskaidrošanai tika pielāgots starptautiskais koeficients veterāniem. Uzvarēja Jānis Supe (Tirza), otrajā vietā - Ēriks Apšenieks (Balvi), trešais - Leonīds Valdonis no Preiļiem, kurš ir iegājis “Gulbenes apļu” vēsturē kā pirmā skrējiena absolūtais uzvarētājs.

„Tautas klases” dalībnieki arī sacentās 3 kilometru distancē. Dāmām uzvarēja Zoja Ribuša no Alūksnes, otrajā vietā - Aļona Lemeša (Galgauska), trešajā - Līga Berkolde (Pilskalns). Vīriešiem par uzvarētāju kļuva Kristaps Carevs (Gulbene), otrais – Jēkabs Čudarkins (Lizums), trešais - Arturs Birznieks (Gulbene).

Šogad “Gulbenes apļos” pirmo reizi sacentās arī nūjotāji. Par uzvarētāju vīriešiem kļuva Uldis Dīcis (“Gausā jūdze”), otrais – Ēriks Jukāms (Kārķi), trešais – Andrejs Vācietis (Gulbene). Dāmām pirmo vietu ieguva Ruta Dīce (“Gausā jūdze”), otrajā vietā - Sanita Poļaka (Alūksnes BJSS), trešā - Valērija Stībele (Gulbene). Ar specbalvu tika sveikta Līga Ende-Griķe, kas distanci veica, nesot savu jaunāko meitiņu, kurai ir mazliet vairāk par pusgadu.

V 14 grupas zēniem bija jāveic divi apļi jeb 6 kilometri. Par uzvarētāju kļuva Teodors Godiņš, aiz sevis atstājot komandas biedru Robertu Cercinu (abi no SK “Ašais”), trešajā vietā - Maksims Pavlovs no Alūksnes BJSS.

S 18 vecuma grupas jaunietēm uzvaras laurus plūca Anda Katane (Gulbenes novada vidusskola), otrā - Daniela Šumakova (Alūksne BJSS), trešā - Krista Kristiāna Brence (Ranka).

Sievietēm 6 kilometru distancē par uzvarētāju kļuva Daina Stonka (SK “Kalnieši”), otrajā vietā - Jeļizaveta Černova (Gulbene), trešo vietu ieguva Dace Birzniece (Stāmeriena).

S 40 grupā labāko rezultātu uzrādīja Sandra Volodina, otrajā pozīcijā - Zlata Kallase (abas no Gulbenes), trešajā vietā - Jana Untāla (Tirza).

Par V 50 grupas, kā arī 6 kilometru distances absolūto uzvarētāju kļuva Antis Zunda (Gulbene).

9 kilometru distancē šogad triumfēja Lauris Lapsa (SK “Tērauds”/Gulbene), lai gan skrējiena lielāko daļu vadībā atradās Jānis Ābols. Otro vietu V grupā izcīnīja Dēvids Kristapsons (ASK “Patria”), trešais - Kārlis Stonka (SK “Kalnieši”).

V 40 vecuma grupā finiša līniju visātrāk sasniedza Jānis Ābols (“Maratona klubs”), otrajā pozīcijā - Ainārs Miņins (Žīguri), trešais - Gundars Kristapsons (ASK “Patria”).

V 18 grupas jauniešiem par uzvarētāju kļuva Dāvis Ende (“Pirtslietu darbnīca”), otrajā pozīcijā - Pauls Šrēders (Tirzas pamatskola/BJSS).

Tradicionāli tika sveiktas arī kuplākās komandas: Alūksnes BJSS (trenere Zoja Ribuša), Tirzas pamatskolas/BJSS komanda (sporta skolotājs Mārcis Rudzītis) un SK “Lejasciems”/BJSS komanda (pārstāvis Valerijs Gabdulļins).