Dzirkstele.lv ARHĪVS

Cīņas spars un neatlaidība visas spēles garumā

Inita Savicka

2021. gada 22. decembris 00:00

1
Cīņas spars un neatlaidība visas spēles garumā

Sestdien, 18.decembrī, “Ramirent” Nacionālajā basketbola līgā “Gulbenes Buki/BJSS” savās mājās tikās ar BK “Jēkabpils” un svinēja uzvaru ar 86:74.

 “Gulbenes Buki” visu laiku bija vadībā. Spēle bija interesanta, jo bijušie “buki”, kuri spēlē BK “Jēkabpils”, stājās pretī mūsu jaunajiem, talantīgajiem “bukiem”.

“Gulbenes Buku” galvenais treneris Raimonds Gabrāns “Dzirkstelei” atzīst, ka patika komandas cīņas spars un neatlaidība visas spēles garumā.

“Trešās ceturtdaļas beigās mazliet pazuda pārliecība uzbrukumā. Iestrēgām. Bet tas mazs kritums, un tad spējām savākties un noturēt uzvaru līdz galam. Komandas darbs ir gan uzvarās, gan zaudējumos. Pieredzējušie spēlētāji pierādīja savu kvalitāti. Jaunie centās. Varbūt kāds metiens neiekrita, bet kārtīgi strādāja aizsardzība. Neviena uzvara nenāk viegli. Pāris minūtēs viss var tā mainīties! Ir jāreaģē. Nekas nenāk viegli,” saka R.Gabrāns.

Uzslavē jaunos spēlētājus

BK “Jēkabpils” galvenais treneris Artūrs Brūniņš, kurš pavisam nesen vēl trenēja arī “Gulbenes Bukus”, “Dzirkstelei” saka, ka seko līdzi “Gulbenes Buku” komandai, cenšas skatīties visas mājas spēles. “Tā ir Gulbenes komanda, un Gulbene ir mana pilsēta,” uzsver A.Brūniņš, norādot, ka “Gulbenes Buki” ir viņu pretinieki. “Vairāk varu redzēt darbībā,” atzīst A.Brūniņš.

Viņš apsveic Gulbenes komandu, jo “buki” bija labāki “ne tikai “uz papīra”, bet uz šodienu arī laukumā” nekā BK “Jēkabpils”. “Mūs ietekmēja mūsu problēmas, kas ir saistībā ar spēlētāju traumām. Bet, neraugoties uz to, “buki” parādīja, ka viņi ir labāki uz doto momentu. Mums ir, uz ko tiekties. Spēle bija līdzīga, neviens negribēja padoties. Varbūt tiesneši kaut kādā momentā nedaudz izlaida spēli no rokām, lieki asumi, bet asumi parādīja arī to, ka spēle bija principiāla. Abas komandas gribēja uzvarēt. Neviens negribēja līdz beigām padoties, tāpēc arī sanāca asāka spēle. “Buki” nospēlēja aukstasinīgi, un es gribētu uzteikt tieši viņu jaunos spēlētājus, piemēram, Raineru Ļisicinu, kas prata bumbu pieturēt un pieņemt pareizos lēmums. Arī Ervīns Ivanovs, kas beigās iemeta svarīgus metienus. Jaunie ir malači, tāpēc apsveicu “Buku” komandu, “Buku” organizāciju, “Buku” skatītājus ar skaistu uzvaru! Mums pašiem šī šosezon bija labākā spēle. Mums vēl liels darbs priekšā, bet degunus, domāju, neviens nenokar. Ir zaudējums, bet sezona priekšā vēl gara. Lai kā iet regulārajā sezonā, viss izšķirsies “play-off”. Mans galvenais uzdevums sagatavot komandu uz “play-off”, lai viņi būtu pēc iespējas labāki un rādītu pēc iespējas labāku sniegumu,” stāsta A.Brūniņš.

Viņš atzīst, lai arī mačs ir zaudēts, iegūtas pozitīvas emocijas, jo komanda ir cīnījusies. “Nav arī kauns atzīt, ka “Buki” uz šodienu bija labāki, bet mēs negriezām muguru un negribējām piekāpties. No bijušajiem “bukiem” laukumā izgāja Mārtiņš Vīņauds, Mikus Sokolovs un Roberts Mednis,” saka A.Brūniņš.

Nākamā spēle “Gulbenes Bukiem” – ceturtdien, 23.decembrī, izbraukumā Valmierā, kad mūsējie tiksies ar “Valmiera GLASS VIA-2”.