Dzirkstele.lv ARHĪVS

Norvēģi pārspēti, ceturtdaļfināls - tuvāk

2008. gada 11. maijs 21:34

607

Šodien pasaules čempionātā hokejā Halifaksā, Kanādā Latvijas hokeja izlase ar rezultātu 4:1 pārspēja Norvēģijas komandu.

Sākums - lielisks!
Latvijas izlase spēli iesāka aktīvi, jau pirmajās minūtēs labas iespējas bija gan Mārtiņam Karsumam, kurš šodien debitē izlasē, gan Armandam Bērziņam. Pirmajās piecās minūtēs spēle norisinājās gandrīz tikai Norvēģijas izlases zonā, kamēr norvēģi vien epizodiski izrāvās uz Edgara Masaļska sargātajiem vārtiem. Pēc nepilnām piecām nospēlētām minūtēm noraidījumu nopelnīja Latvijas izlases kapteinis Rodrigo Laviņš. Mazākumā aktīvi nospēlēja Mārtiņš Karsums, kurš piespieda pretiniekus pārkāpt noteikumus un deva latviešiem iespēju spēlēt vairākumā. Tajā mūsu komanda spēja vien divas reizes nostāties pretinieku zonā, taču nerezultatīvi.

Spēles temps arvien kāpinājās, aktīvai darbībai risinoties te Latvijas, te Norvēģijas izlases zonā. Bīstams izgājiens padevās norvēģim Matisam Olimbam, kur mūs glāba tikai Edgara Masaļska meistarība. Nepilnu minūti vēlāk divi pret vienu izgāja Jānis Sprukts un Mārtiņš Cipulis, no kuriem pēdējais guva vārtus un izvirzīja Latvijas izlasi vadībā.

Pēc mūsu vārtiem norvēģi ļoti apņēmīgi devās pretuzbrukumā un diemžēl Larsam Erikam Spetsam izdevās rezultātu izlīdzināt. Pēc Norvēģijas hokejistu aktīvas darbības, kas turpinājās gandrīz piecu minūšu garumā, Herbertam Vasiļjevam ar partneriem izdevās ieiet pretinieku zonā un no Mārtiņa Karsuma piespēles izvirzīt vadībā Latvijas izlasi ar 2:1, pie tāda rezultāta arī noslēdzot pirmo trešdaļu.

Pietrūkst realizācijas
Jau otrās trešdaļas trešajā minūtē Latvijas izlases pārsvaru dubultot izdevās Miķelim Rēdliham, kuram tie ir pirmie vārti čempionātā. Latvijas hokejisti, acīmredzot, ieguva pārliecību par saviem spēkiem un otrās trešdaļas sākumā spēle daudz vairāk tika aizvadīta pretinieku zonā. Spēlētāju aktivitāte atmaksājās, latviešiem piektajā minūtē gūstot skaitlisko vairākumu, taču mūsu hokejisti to joprojām nespēja realizēt. Perioda otrajā pusē norvēģi jau izskatījās manāmi nogurušāki, taču spēle joprojām norisinājās ātrā tempā. Aizvien biežāk Latvijas izlasei izdevās skaisti uzbrukumi, taču neveiksmīgi.

15.minūtē noraidījumu nopelnīja Herberts Vasiļjevs. Mazākumā latvieši spēlēja samērā neuzmanīgi, taču spožs vārtos bija Masaļskis un norvēģiem neizdevās skaitlisko vairākumu realizēt. Perioda beigās otro noraidījumu nopelnīja mūsu kapteinis Rodrigo Laviņš, tādējādi Latvijas izlase trešo periodu sāka mazākumā.

Galvenais - uzvara!
Trešā perioda sākumā mūsu izlasei atkal bija vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, kas palika nerealizētas. Ceturtajā minūtē noteikumus pārkāpa Anderss Mirvolds un Latvijas izlase atkal tika pie skaitliskā vairākuma, protams, to nerealizējot. Turpmākā spēlē Norvēģijas izlase nepadevās un izmisīgi centās vismaz vienus vārtus atgūt, mača gaitā jau parādījās asumi vienas izlases spēlētājiem pret otras. Vairākkārt latviešus glāba Masaļskis vārtos.

14.minūtē pēc aktīvas Gunta Galviņa spēles, tika gūts kārtējais skaitliskais vairākums. Tajā veiksmīgāk pat nospēlēja norvēģi, jo, lai apturētu Mariusu Holtetu, Lauris Dārziņš tika spiests pārkāpt noteikumus. Vēl pāris sekundes vēlāk mūsu izlasi trijatā atstāja Agris Saviels, kuram noraidījums par spēli ar augstu paceltu nūju. Minūti trijatā pret pieciem latvieši izturēja, tāpat kā vēl 20 sekundes četratā. Kad līdz perioda beigām bija atlikušas divas ar pusi minūtes, norvēģi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Vairrākkārt ripa aizslīdēja tukšo vārtu virzienā, taču nedaudz garām. Pēc aktīvas Ņiživija darbības, par klupināšanu tika noraidīts Matiss Olumbs no Norvēģijas izlases un latviešiem beidzot izdevās arī realizēt skaitlisko vairākumu, kad Lauris Dārziņš raidīja ripu tukšos vārtos.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts Jānis Sprukts, savukārt Norvēģijas valstsvienības rindās labākais bija Mortens Asks

Latvijas izlase izšķirošo spēli aizvadīs naktī otrdienu pret Vācijas izlasi, savukārt norvēģi rīt tiksies ar ASV valstsvienību.

Pasaules čempionāts hokejā.

F grupa.

Latvija-Norvēģija 3:1 (2:1, 1:0, 1:0).

Vārti: 11:34 Cipulis (Sprukts) 1:0, 12:56 Spets (Bastiansen, Holos) 1:1, 17:22 Vasiļjevs (Karsums) 2:1, 22:27 Miķelis Rēdlihs (Bērziņš, Dārziņš) 3:1, 59:36 Dārziņš (Pujacs, Masaļskis, vair., tukšos vārtos).

Metieni: 30:23

Vārtsargi: Masaļskis - Grotnes

Soda minūtes: 10:10